باز کردن تمامی لینک‌های وردپرس در صفحه جدید

باز شدن لینک‌های وردپرس در صفحه جدید

باز شدن لینک‌های وردپرس در صفحه جدید

همه‌ی ما برای پویایی هرچه بیشتر در نوشته‌های خود از لینک‌ها استفاده می‌کنیم. مثلا ممکن است به نوشته‌ای در وبسایت خودمان لینک بدهیم، بخواهیم به نوشته‌ی مرتبط در وبسایت دیگری لینک بدهیم و یا اینکه برای حفظ قانون کپی رایت به منبع نوشته‌ی خود لینک دهیم.

در این حالت یکی از مهمترین مباحث، خارج نشدن کاربر از صفحه‌ی فعلی وبسایت شما است زیرا ممکن است کاربر با کلیک بر روی یکی از لینک‌های استفاده شده در نوشته‌ی شما، وارد وبسایت دیگری شده و به هر دلیلی فراموش کند که به وبسایت شما برگردد. علاوه بر این یکی از مهمترین پارامترهای سئو و بهینه‌سازی وبسایت که از نظر گوگل دارای اهمیت بالایی است، میزان حضور کاربر در وب سایت شما و گردش در بین صفحات مختلف می‌باشد.

 

راه حل تئوری

راه حل این مشکل، استفاده از خاصیت target و مقدار blank_ در تگ a می‌باشد. به دو لینک زیر دقت کنید:

اگر از لینک اول استفاده کنیم، کاربر پس از کلیک بر روی لینک وارد آدرس مورد نظر در همان پنجره می‌شود اما اگر از لینک دوم استفاده کنیم، پس از کلیک بر روی لینک آدرس در صفحه جدیدی باز می‌شود و کاربر در صفحه‌ی فعلی وبسایت شما باقی خواهد ماند.

 

چگونه این کار را برای تمامی لینک‌ها انجام دهیم ؟

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید به سادگی با افزودن تکه کد زیر به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید. این فایل در پوشه‌ی قالب شما قرار دارد. اگر این فایل را مشاهده نمی‌کنید، یک فایل با همین نام ایجاد کرده و کدهای زیر را داخل ان قرار دهید:

کد فوق باعث می‌شود خاصیت target و مقدار blank_ به تمامی لینک‌های وبسایت شما اضافه شده و در صفحه‌ی جدید باز شوند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *