آموزش غیر فعال کردن لینک در دیدگاه‌های وردپرس

حذف لینک از نظرات وردپرس

حذف لینک از نظرات وردپرس

اگر وب سایت شما در یک یا چند کلمه کلیدی پربازدید در صفحه اول گوگل قرار دارد و بازدید زیادی از این طریق کسب می‌کنید، احتمالا روزانه تعداد زیادی کامنت با محتوای تبلیغاتی دریافت می‌کنید که هدف آن‌ها صرفا قرار دادن لینک وب سایت خود در بخش دیدگاه‌های سایت‌های دیگر و جذب بازدید کننده و بک لینک می‌باشد زیرا در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، در صورتی که در متن دیدگاه، آدرس وب سایتی قرار داشته باشد برای سهولت کاربران در مشاهده‌ی آن آدرس، به صورت خودکار تبدیل به لینک قابل کلیک می‌شود. 

یکی از راه‌های مقابله با این مشکل، تایید نکردن دیدگاه‌هایی با محتوای تبلیغاتی و دارای لینک می‌باشد اما شاید بسیاری از وبمسترها دوست نداشته باشند کامنت‌های وبلاگ خود را تایید نکنند. راه حل این مشکل، غیر فعال کردن نمایش لینک در نظرات وردپرس می‌باشد.

 

غیر فعال کردن نمایش لینک در نظرات وردپرس

برای غیر فعال کردن لینک‌هایی که در متن نظرات وردپرس وجود دارند، کافیست کد زیر را به فایل functions.php قالب خود قرار دهید. این فایل در پوشه‌ی قالب شما قرار دارد. اگر این فایل را مشاهده نمی‌کنید، یک فایل با همین نام ایجاد کرده و کدهای زیر را داخل ان قرار دهید:

با افزودن کد بالا به فایل فانکشن قالب خود، لینک‌های موجود در دیدگاه‌ها، تبدیل به متن عادی و غیر قابل کلیک می‌شوند و در نتیجه برای وب سایت مورد نظر بک لینک محسوب نمی‌شود زیرا به صورت لینک و داخل تگ a تعریف نشده‌اند پس امکان کلیک کردن بر روی آن‌ها وجود ندارد.

فراموش نکنید که با استفاده از روش بالا، تنها از تبدیل خودکار آدرس وب سایت به لینک جلوگیری می‌کنید اما همچنان امکان درج لینک در دیدگاه‌ها از طریق کدهای html وجود دارد. اگر می‌خواهید امکان درج کدهای HTML در قسمت نظرات را غیر فعال کنید می‌توانید به نوشته‌ی آموزش غیر فعال کردن HTML در دیدگاه‌های وردپرس مراجعه کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. ‍پینگ بک: آموزش ایجاد محدودیت طول دیدگاه‌ها در وردپرس - راستانا

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *