آموزش ایجاد محدودیت طول دیدگاه‌ها در وردپرس

محدود کردن طول نظرات وردپرس

محدود کردن طول نظرات وردپرس

معمولا مدیران و نویسنده‌ها پس از انتشار پست در وب سایت خود منتظر دریافت دیدگاه‌ها از سوی کاربران خود هستند اما همیشه هم دیدگاه‌هایی که توسط کاربران ارسال می‌شوند، آن چیزی نیست که انتظار داشته باشید. به عنوان مثال ممکن است دیدگاه دریافتی شما فقط یک کلمه برای تشکر از نوشته‌ی شما باشد که طبیعتا این دیدگاه تک کلمه‌ای نمی‌تواند برای شما مفید باشد و در بیشتر موارد هدف از ارسال این دیدگاه‌ها، دریافت بک لینک از قسمت نظرات سایت شما می‌باشد.

در برخی موارد نیز طول دیدگاه‌های ارسالی آنقدر زیاد است که مطمئنا ارتباطی با نوشته‌ی شما ندارد و یک کامنت تبلیغاتی به شمار می‌رود که احتمالا شامل تعداد زیادی لینک در متن دیدگاه می‌باشد. قبلا در پستی به آموزش غیر فعال کردن لینک در دیدگاه‌های وردپرس پرداخته‌ام که توصیه می‌کنم حتما مطالعه کنید.

اما در آموزش وردپرس امروز، راه حلی را بیان می‌کنیم که علاوه بر حل مشکلات بالا، می‌تواند کیفیت دیدگاه‌های دریافتی شما را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد. شما می‌توانید با ایجاد محدودیت بر تعداد کاراکترهای مجاز در قسمت نظرات وب سایت خود، علاوه بر جلوگیری از دریافت دیدگاه‌های تک کلمه‌ای و کوتاه، از دریافت دیدگاه‌های طولانی که عموما تبلیغاتی هستند نیز جلوگیری کنید. برای اینکار در ادامه با ما همراه باشید:

 

محدود کردن طول نظرات در وردپرس

برای اینکار کافیست تکه کد زیر را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید. این فایل در فولدر اصلی قالب شما قرار دارد. همینطور می‌توانید این فایل را از مسیر پشخوان مدیریت وردپرس -> نمایش -> ویرایشگر -> کلیک بر روی فایل functions.php ویرایش کنید. اگر این فایل را مشاهده نکردید، وارد کنترل پنل هاست خود شوید و یک فایل با همین نام ایجاد کرده و کدهای زیر را داخل آن کپی کنید:

در تکه کد بالا، قبل از ذخیره شدن دیدگاه در دیتابیس، توسط یک فیلتر چک می‌کنیم که طول دیدگاه ارسالی کمتر از ۶۰ کاراکتر و بیشتر از ۵۰۰۰ کاراکتر نباشد و سپس دیدگاه را ذخیره می‌کنیم. اگر طول کامنت ارسال شده کمتر یا بیشتر از حد مجاز باشد، پیغام‌های مربوط به هر قسمت که در کد بالا قابل مشاهده است به کاربر نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید این پیغام‌ها را به دلخواه خود تغییر دهید.

همینطور می‌توانید تعداد کاراکترهای مجاز که در کد بالا بیشتر از ۶۰ و کمتر از ۵۰۰۰ کاراکتر است را در کد بالا به اعداد دلخواه خود تغییر دهید اما به صورت تجربی استفاده از این اعداد مناسب می‌باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نوزده =