۳ روش افزایش حجم آپلود در وردپرس

محدودیت حجم آپلود وردپرس

محدودیت حجم آپلود وردپرس

بسیاری از کاربران وردپرس از محدودیت حجم آپلود فایل در مدیریت وردپرس ناراضی هستند و نمی‌توانند فایل‌های با حجم بالاتر از حد مجاز را از طریق گالری وردپرس آپلود کنند. این محدودیت در بسیاری از مواقع از سوی مدیر سرور (شرکت هاستینگ) شما اعمال شده است. در این آموزش وردپرس، می‌آموزیم چگونه حجم آپلود مجاز در وردپرس را تغییر دهیم.

برای افزایش حجم آپلود در وردپرس ۳ راه وجود دارد که در ادامه به بیان هر روش خواهیم پرداخت:

 

1- افزایش حجم آپلود وردپرس از طریق ویرایش فایل functions.php

شما می‌توانید تنها با افزودن کدهای زیر به فایل functions.php قالب خود، حجم مجاز آپلود فایل در وردپرس خود را تغییر دهید. این فایل در فولدر اصلی قالب شما قرار دارد. همینطور می‌توانید این فایل را از مسیر پشخوان مدیریت وردپرس -> نمایش -> ویرایشگر -> کلیک بر روی فایل functions.php ویرایش کنید. اگر این فایل را مشاهده نکردید، وارد کنترل پنل هاست خود شوید و یک فایل با همین نام ایجاد کرده و کدهای زیر را داخل آن کپی کنید:

 

2- افزایش حجم آپلود وردپرس از طریق فایل php.ini

اگر از هاست اشتراکی برای میزبانی وب سایت خود استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد این فایل را در روت هاست خود مشاهده نمی‌کنید. لطفا وارد فولدر روت هاست خود شده (فولدر public_html) و یک فایل به نام php.ini ایجاد کنید. سپس کدهای زیر را داخل آن کپی کرده و ذخیره کنید:

این روش برای بسیاری از کاربران مفید بوده است اما اگر با کد بالا به نتیجه نرسیدین، عدد ۶۴ را به اعداد کمتری (مثلا عدد ۱۰) تغییر دهید. در این حالت ممکن است به نتیجه برسید.

 

3- افزایش حجم آپلود با استفاده از htaccess

فایل htaccess معمولا در روت وب سایت (فولدر public_html) شما قرار دارد. اگر این فایل را مشاهده نمی‌کنید، فایلی با نام htaccess. ایجاد کرده و کدهای زیر را در آن قرار دهید:

روش‌های بالا تنها در حالتی جوابگو هستند که این دستورات از سوی شرکت هاستینگ شما محدود نشده باشند. اگر هیچکدام از روش‌های بالا نتیجه بخش نبود، با پشتیبانی هاست خود در ارتباط باشید و مشکل خود را مطرح کنید. آن‌ها می‌توانند محدودیت حجم آپلود فایل را برای شما تغییر دهند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *