افزونه Nofollow کردن لینک‌ها در وردپرس

افزونه وردپرس برای نوفالو کردن لینک‌های خروجی

افزونه وردپرس برای نوفالو کردن لینک‌های خروجی

فالو یا Nofollow کردن لینک‌های خارجی موجود در هر صفحه از نظر سئو از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به موتورهای جستجو می‌فهماند که لینک مورد نظر را دنبال کنند یا نه. البته قضیه به همین سادگی هم نیست چون اگر لینکی در سایت شما follow باشد و گوگل از طریق وب سایت شما وارد آن لینک شده و با صفحه‌ای بی ارزش یا اسپم مواجه شود، برای وب سایت شما امتیاز منفی در نظر خواهد گرفت چرا که به صفحه‌ای نامعتبر لینک داده اید.

برای حل این مشکل می‌توانید با اضافه کردن خاصیت rel=”nofollow” به تگ a، به موتورهای جستجو بفهمانید که لینک مورد نظر را دنبال نکنند اما این کار بسیار زمانبر و مشکل خواهد بود.

شما می‌توانید با استفاده از افزونه Rel Nofollow Checkbox قابلیتی به وردپرس اضافه کنید و تنها با زدن یک تیک هنگام افزودن لینک، به صورت خودکار لینک مورد نظر را Nofollow کنید.

برای این کار ابتدا افزونه را از آدرس Rel Nofollow Checkbox دانلود و نصب کنید (همچنین می‌توانید از بخش افزونه‌ها در مدیریت وردپرس بر روی افزودن کلیک کنید و نام این افزونه را جستجو کنید و بر روی نصب کلیک کنید)

پس از نصب و فعالسازی این افزونه نیاز به هیچ تنظیماتی ندارد و مانند تصویر زیر یک Checkbox به بخش افزودن لینک در وردپرس اضافه خواهد کرد.

Nofollow کردن لینک‌های خارجی در وردپرس

با تیک زدن گزینه rel=”nofollow” لینک مورد نظر به صورت نوفالو به نوشته شما اضافه خواهد شد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

3 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *