آموزش تغییر آدرس پیشفرض صفحه نویسنده در وردپرس

تغییر آدرس صفحه نویسنده (Author) در وردپرس

تغییر آدرس صفحه نویسنده (Author) در وردپرس

در وردپرس به صورت پیشفرض URL صفحه نویسنده‌ها به شکل زیر می‌باشد که در آن به جای username نام کاربری نویسنده قرار دارد: www.domain.com/author/username

در نگاه اول شاید همه چیز عادی به نظر بیاید و اشکالی در کار وجود نداشته باشد اما اگر کمی عمیق تر نگاه کنید متوجه خواهید شد که این نوع آدرس دهی به شکل غیر مستقیم باعث ایجاد مشکل امنیتی برای وب سایت ما خواهد شد. برای ورود به پنل مدیریتی وردپرس نیاز به دو مولفه نام کاربری و کلمه عبور داریم که حدس زدن آن‌ها برای هکرها کار دشواری است اما با ساختار آدرس دهی پیشفرض نویسنده‌ها در وردپرس، عملا مولفه اول یعنی نام کاربری را در اختیار هکرها قرار داده ایم.

برای حل این مشکل راه‌های مختلفی وجود دارد که بهترین آن استفاده از افزونه Edit Author Slug می‌باشد. با استفاده از این افزونه می‌توانید علاوه بر تغییر قسمت username به مقدار دلخواه، قسمت author آدرس صفحه را نیز تغییر دهید و مقدار دیگری برای آن قرار دهید تا آدرس به شکل مقابل تغییر کند : www.domain.com/otherAuthor/otherUsername

ابتدا افزونه را از آدرس Edit Author Slug دانلود و نصب کنید (همچنین می‌توانید از بخش افزونه‌ها در مدیریت وردپرس بر روی افزودن کلیک کنید و نام این افزونه را جستجو کنید و بر روی نصب کلیک کنید)

پس از نصب و فعالسازی این افزونه، از منوی تنظیمات بر روی زیر منوی Edit Author Slug کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات این افزونه شوید. همانطور که در تصویر زیر مشخص هست می‌توانید به جای author، نام دلخواه خود را وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

تغییر آدرس author در وردپرس

همینطور می‌توانید از منوی کاربران، به صفحه ویرایش کاربر مد نظر رفته و همانند تصویر زیر نام دلخواه خود را وارد کنید تا به جای نام کاربری در آدرس صفحه نویسنده در وردپرس به نمایش درآید.

حذف نام کاربری از آدرس صفحه نویسنده در وردپرس

لازم به ذکر است این افزونه در حال فارسی سازی توسط راستانا می‌باشد و به زودی از طریق صفحه این افزونه در مخزن وردپرس در دسترس کاربران خواهد بود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *