توسعه کسب و کار

معضلی به نام وسواس در انتخاب نام برند

انتخاب نام برند
احمد اردیبهشت
نوشته شده توسط احمد اردیبهشت

معمولا وقتی در حال مطالعه‌ی مقالاتی در زمینه‌ی برندینگ هستیم، به نکات ریز و درشت بسیاری که در انتخاب نام برند موثر هستند اشاره می‌شود و به طور ناخواسته حساسیتی در ذهن ما شکل می‌گیرد که چگونه می‌توانیم بهترین نام را برای برند خود انتخاب کنیم؟

نام برند از دیدگاه مشتریان

واقعیتی که باید با آن رو به رو شوید این است که چیزی به عنوان نام برند خوب و بد وجود ندارد و آن چیزی که بیش از همه مورد توجه است برند خوب و بد است. شاید برای مشتریان شما مهم نباشد که نام برند شما چیست و چه مراحلی را برای رسیدن به این نام طی کرده‌اید.

بیشترین چیزی که برای مشتریان شما اهمیت دارد این است که بتوانید بخشی از مشکلات و یا نیازهای آن‌ها را برطرف کنید.

تصور کنید سال‌ها پیش و قبل از پیدایش برندهای معروف دنیای آی‌تی، شخصی از شما درخواست می‌کرد تا در انتخاب نام برند به او کمک کنید و شما نام‌هایی مانند گوگل، یاهو، بینگ و… را به او پیشنهاد می‌دادید. می‌توان تصور کرد که احتمالا به نام‌های پیشنهادی شما می‌خندید اما در حال حاضر هرکدام از این نام‌ها تبدیل به برندهای معروف و بزرگی شده‌اند که میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنند بدون توجه به اینکه نام آن‌ها چیست یا می‌توانست بهتر از این باشد و…

متاسفانه باید اعتراف کنم من هم در مقطعی دچار این وسواس بودم و زمان‌های بسیاری را برای انتخاب نام برند، انتخاب نام دامنه، انتخاب رنگ، انتخاب ساز، انتخاب زبان برنامه نویسی، انتخاب فریم ورک، انتخاب زمینه‌ی کاری و… تلف کردم و صادقانه به شما می‌گویم که تا این حد وسواس و حساسیت در انتخاب‌ها نه تنها کمکی به پیشرفت من نکرد بلکه باعث اتلاف زمان و هزینه‌ی زیادی شد و در نهایت به این نتیجه رسیدم که باید این رویه را تغییر دهم.

نتیجه گیری

در آخر این نکته را فراموش نکنید که مردم به خاطر نام برندتان از خدمات یا محصولات شما استفاده نمی‌کنند. آن‌ها به خاطر خدمات خوب و با کیفیتی که به آن‌ها ارائه می‌کنید شما را انتخاب کرده‌اند. پس وسواس را کنار بگذارید و به فکر پیشرفت کار و ارائه‌ی خدمات/محصولات با کیفیت باشید تا روز به روز به هدف اصلی یعنی موفقیت نزدیک‌تر شوید.

معضلی به نام وسواس در انتخاب نام برند
امتیاز 4 از مجموع 4 رای

دیدگاهتان را بنویسید

پنج − سه =

ایمیلتان را وارد کنید و این هدایای ارزشمند را دانلود کنید.

یک جزوه الکترونیکی همراه با فیلم دوره آموزشی سئو

برایم ایمیل شود

نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.

close-link

ایمیلتان را وارد کنید و این هدایای ارزشمند را دانلود کنید.

یک جزوه الکترونیکی همراه با فیلم دوره آموزشی سئو

برایم ایمیل شود

نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.

close-link