آموزش بازاریابی اینترنتی

با تحویل سریع، قهرمان مشتریانتان شوید

بازاریابی با تحویل سریع
نوشته شده توسط احمد اردیبهشت

در حال حاضر با افزایش سطح آگاهی مردم و استفادۀ گسترده از شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی، کوچک‌ترین ضعف در کسب‌وکارتان می‌تواند به‌سرعت بین کاربران دست‌به‌دست شده و با اثر منفی که بر محبوبیت برندتان دارد، گاهی زیان‌های جبران‌ناپذیری بر کسب‌وکار شما داشته باشد. در نقطۀ مقابل، کافی است کاربر پس از خرید از شما با خدمات حرفه‌ای و غیرقابل‌انتظاری مواجه شود و آن تجربۀ خوشایند را در شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی خود با سایر دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارد. خواهید دید که آن کاربر تبدیل به یک بازاریاب فعال برای کسب‌وکارتان خواهد شد که نه‌تنها هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد، بلکه اثر مثبت بازاریابی او چندین برابر تبلیغات پرهزینۀ شما خواهد بود زیرا بازاریابی دهان‌به‌دهان، اثربخش‌ترین روش بازاریابی بر ذهن مخاطب است.

تفاوتی ندارد کسب‌وکار شما مبتنی بر کالا است یا مبتنی بر خدمات؛ مشتریان شما علاقه دارند تا محصول/خدمت موردنظرشان را در حداقل زمان ممکن تحویل بگیرند.

تجربۀ خوب خرید کاربران

حتماً بارها از اطرافیان خود شنیده‌اید که پس از خرید از یک فروشگاه اینترنتی معروف مانند دیجی‌کالا یا بامیلو، جنس خریداری‌شده بسیار سریع به دستشان رسیده و یا بالعکس محصول خریداری‌شده را پس از چند روز تأخیر دریافت کرده‌اند. اگر رفتار کاربران در آن لحظه را آنالیز کنید خواهید دید که به‌طور خودآگاه و یا ناخودآگاه در حال تبلیغ برای فروشگاه موردنظر هستند اما اینکه آن تبلیغ مثبت باشد یا منفی کاملاً بستگی به تجربۀ کاربر در استفاده از خدمات آن برند دارد. درواقع می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کاربران در خرید از یک فروشگاه، سرعت تحویل کالا/خدمات آن فروشگاه است.

امتحان کنید!

کافی است امتحان کنید! کالا/خدمتی را دیرتر از زمان مشخص‌شده به کاربر تحویل دهید و برای کاربر دیگری نیز همین کار را تکرار کنید اما این بار بسیار سریع‌تر از زمان مشخص‌شده و سپس رفتار او را آنالیز کنید. قطعاً کاربر پس از دریافت سفارش خود سریع‌تر از زمان مشخص‌شده بسیار هیجان‌زده خواهد شد و کسب‌وکار شما در ذهن او مانند یک قهرمان ثبت خواهد شد که رضایت کاربران برایش بیش از هر چیز اهمیت دارد. (البته لازم به توضیح است که در کسب‌وکارهایی مانند دیجی‌کالا که زمان دقیق تحویل کالا توسط خود کاربر مشخص می‌شود، تحویل سریع‌تر از زمان مشخص‌شده ممکن است تأثیر منفی نیز داشته باشد)

نتیجه‌گیری

کاربران همواره در حال آنالیز کسب‌وکارتان هستند. اگر بتوانید آن‌ها را به نحو صحیحی غافلگیر کنید، تبدیل به قهرمان همیشگی ذهن آن‌ها خواهید شد. یکی از روش‌های غافلگیری، تحویل بسیار سریع کالا/خدمات خریداری‌شده توسط کاربر است. با این کار، او به کسب‌وکار شما اعتماد می‌کند و احتمال اینکه تبدیل به خریدار دائمی محصولات/خدمات شما شود بسیار زیاد است.

تجربیات خود را در این مورد با ما و سایر کاربران راستانا به اشتراک بگذارید.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

17 − پنج =

یک قدم تا دانلود این هدایای ارزشمند فاصله دارید

یک جزوه الکترونیکی سئو همراه با فیلم دوره آموزش سئو
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.
close-link

یک قدم تا دانلود این کتاب فاصله دارید

دانلود کتاب بازاریابی با اینستاگرام
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.
close-link