آموزش بازاریابی اینترنتی

با تحویل سریع، قهرمان مشتریانتان شوید

بازاریابی با تحویل سریع
احمد اردیبهشت
نوشته شده توسط احمد اردیبهشت

در حال حاضر با افزایش سطح آگاهی مردم و استفاده‌ی گسترده از شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی، کوچک‌ترین ضعف در کسب و کارتان می‌تواند به سرعت بین کاربران دست به دست شده و با اثر منفی که بر محبوبیت برندتان دارد، گاهی زیان‌های جبران ناپذیری بر کسب و کار شما داشته باشد. در نقطه‌ی مقابل، کافیست کاربر پس از خرید از شما با خدمات حرفه‌ای و غیر قابل انتظاری مواجه شود و آن تجربه‌ی خوشایند را در شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی خود با سایر دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارد. خواهید دید که آن کاربر تبدیل به یک بازاریاب فعال برای کسب و کارتان خواهد شد که نه تنها هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد، بلکه اثر مثبت بازاریابی او چندین برابر تبلیغات پر هزینه‌ی شما خواهد بود زیرا بازاریابی دهان به دهان، اثر بخش‌ترین روش بازاریابی بر ذهن مخاطب است.

تفاوتی ندارد کسب و کار شما مبتنی بر کالا است یا مبتنی بر خدمات؛ مشتریان شما علاقه دارند تا محصول/خدمت مورد نظرشان را در حداقل زمان ممکن تحویل بگیرند.

تجربه‌ی خوب خرید کاربران

حتما بارها از اطرافیان خود شنیده‌اید که پس از خرید از یک فروشگاه اینترنتی معروف مانند دیجیکالا یا بامیلو، جنس خریداری شده بسیار سریع به دستشان رسیده و یا بالعکس محصول خریداری شده را پس از چند روز تاخیر دریافت کرده‌اند. اگر رفتار کاربران در آن لحظه را آنالیز کنید خواهید دید که به طور خودآگاه و یا ناخودآگاه در حال تبلیغ برای فروشگاه مورد نظر هستند اما اینکه آن تبلیغ مثبت باشد یا منفی کاملا بستگی به تجربه‌ی کاربر در استفاده از خدمات آن برند دارد. در واقع می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کاربران در خرید از یک فروشگاه، سرعت تحویل کالا/خدمات آن فروشگاه است.

امتحان کنید!

کافیست امتحان کنید! کالا/خدمتی را دیرتر از زمان مشخص شده به کاربر تحویل دهید و برای کاربر دیگری نیز همین کار را تکرار کنید اما این‌بار بسیار سریع‌تر از زمان مشخص شده و سپس رفتار او را آنالیز کنید. قطعا کاربر پس از دریافت سفارش خود سریع‌تر از زمان مشخص شده بسیار هیجان زده خواهد شد و کسب و کار شما در ذهن او مانند یک قهرمان ثبت خواهد شد که رضایت کاربران برایش بیش از هر چیز اهمیت دارد. (البته لازم به توضیح است که در کسب و کارهایی مانند دیجیکالا که زمان دقیق تحویل کالا توسط خود کاربر مشخص می‌شود، تحویل سریع‌تر از زمان مشخص شده ممکن است تاثیر منفی نیز داشته باشد)

نتیجه گیری

کاربران همواره در حال آنالیز کسب و کارتان هستند. اگر بتوانید آن‌ها را به نحو صحیحی غافلگیر کنید، تبدیل به قهرمان همیشگی ذهن آن‌ها خواهید شد. یکی از روش‌های غافلگیری، تحویل بسیار سریع کالا/خدمات خریداری شده توسط کاربر است. با این‌کار، او به کسب و کار شما اعتماد می‌کند و احتمال اینکه تبدیل به خریدار دائمی محصولات/خدمات شما شود بسیار زیاد است.

تجربیات خود را در این مورد با ما و سایر کاربران راستانا به اشتراک بگذارید.

با تحویل سریع، قهرمان مشتریانتان شوید
امتیاز 4.8 از مجموع 9 رای

دیدگاهتان را بنویسید

10 − 7 =

ایمیلتان را وارد کنید و این هدایای ارزشمند را دانلود کنید.

یک جزوه الکترونیکی همراه با فیلم دوره آموزشی سئو

برایم ایمیل شود

نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.

close-link

ایمیلتان را وارد کنید و این هدایای ارزشمند را دانلود کنید.

یک جزوه الکترونیکی همراه با فیلم دوره آموزشی سئو

برایم ایمیل شود

نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.

close-link