آموزش سئو

راهکاری برای سئو هنگام استفاده‌ی همزمان از دو CMS مختلف

سئو همزمان دو سیستم مدیریت محتوای مختلف
احمد اردیبهشت
نوشته شده توسط احمد اردیبهشت

در حال حاضر اهمیت سئو و بهینه سازی سایت بر هیچ وبمستری پوشیده نیست. بسیاری از وبمسترها به دلیل نوع کسب و کار خود ناچار هستند به صورت همزمان از دو CMS مختلف بر روی وب سایت خود استفاده کنند. در بخش پرسش و پاسخ انتهای وبینار لینک سازی که اخیرا برگزار کردیم، یکی از کاربران در خصوص وضعیت سئوی وب سایت در صورت استفاده از دو CMS مختلف پرسشی مطرح کردند که ممکن است برای بسیاری از کاربران نیز مبهم باشد.

به عنوان مثال، شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات میزبانی وب، از سیستم WHMCS در کنار وب سایت اصلی خود برای مدیریت مالی و همینطور تحویل آنی سرویس‌های هاستینگ استفاده می‌کنند و با توجه به استفاده از WHMCS در کنار سیستم مدیریت محتوای اصلی خود که ممکن است وردپرس، جوملا، دروپال یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری باشد، اغلب نگرانی‌هایی در مورد وضعیت سئوی وب سایتشان دارند که کاملا به جا و قابل بحث است.

قصد دارید کدام بخش وب سایتتان در گوگل رتبه بگیرد؟

این سوالی است که باید همین حالا از خودتان بپرسید. کدام صفحات وب سایتتان هستند که برای شما بیشترین اهمیت را دارند؟ کدام صفحاتتان اگر در گوگل رتبه‌ی خوبی داشته باشند سود بیشتری نصیب شما خواهد شد؟

پاسخ این سوالات می‌تواند تا حد زیادی مساله را حل کند. زیرا بهتر است با توجه به اینکه کدام صفحات وب سایت برایتان اهمیت بیشتری دارد، برنامه‌ی سئوی وب سایتتان را تنظیم کنید.

تولید محتوای اصلی شما بر روی کدام CMS انجام می‌شود؟

همانطور که می‌دانید، یکی از اصلی‌ترین پارامترهای سئو، تولید محتوای استاندارد است و قطعا تمامی وب سایت‌هایی که به طور جدی بر روی سئو تمرکز دارند، تولید محتوای با کیفیت را در اولویت‌های اول خود قرار داده‌اند.

سوالی که در اینجا باید به آن پاسخ دهید این است که تولید محتوای اصلی شما بر روی کدام CMS انجام می‌شود؟ به عنوان مثال، اگر مدیر یک شرکت هاستینگ هستید، تولید محتوا را بر روی وب سایت اصلی (فرض می‌کنیم وردپرس) انجام میدهید یا بر روی WHMCS؟ به احتمال بسیار زیاد، در شرکت‌های هاستینگ تولید محتوا بر روی وب سایت اصلی (وردپرس) انجام می‌شود. زیرا WHMCS برای تولید محتوا، ابزارهای خوبی در اختیار ندارد و منطقی نیست که از این سیستم برای تولید محتوا استفاده شود.

بر روی سئوی کدام سیستم کار کنم؟

سوال اصلی این است که کار بر روی کدام CMS می‌تواند برای شما مفیدتر باشد؟

اگر به پرسش‌های بالا پاسخ داده باشید، کاملا مشخص است که بهتر است بر روی سیستم مدیریت محتوای اصلی وب سایتتان کار کنید. زیرا ابزارها و امکانات بیشتری برای کار بر روی سئوی آن در اختیار دارید و بهتر می‌توانید بسیاری از پارامترهای مرتبط با سئو را مدیریت کنید. اما این نظر قطعی، مثبت و لزوما صحیح نیست.

بسیاری از شرکت‌های میزبانی وب در حال فعالیت هستند که بر روی سئوی صفحات محصولات در WHMCS خود به خوبی کار کرده و صفحات محصولات را به رتبه‌های اول گوگل رسانده‌اند و اتفاقا شرکت‌های بسیار مطرح و موفقی نیز هستند.

در نهایت چیزی که اهمیت دارد، سیاست شما در زمینه‌ی سئو و همینطور شیوه‌ی کار شماست.


پ.ن: مثال‌های این مقاله همگی از شرکت‌های میزبانی وب می‌باشد. زیرا معمولا این شرکت‌های میزبانی وب هستند که اغلب از دو سیستم مختلف در کنار یکدیگر استفاده می‌کنند و با توجه به این مورد، دغدغه‌هایی در مورد وضعیت سئوی وب سایتشان دارند.

مهم نیست که کسب و کار اینترنتی شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند. این مقاله می‌تواند به شما کمک کند تا دید بهتری نسبت به کاری که باید در زمینه‌ی سئو انجام دهید پیدا کنید و بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

راهکاری برای سئو هنگام استفاده‌ی همزمان از دو CMS مختلف
امتیاز 4.4 از مجموع 5 رای

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دو × 2 =

ایمیلتان را وارد کنید و این هدایای ارزشمند را دانلود کنید.

یک جزوه الکترونیکی همراه با فیلم دوره آموزشی سئو

برایم ایمیل شود

نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.

close-link

ایمیلتان را وارد کنید و این هدایای ارزشمند را دانلود کنید.

یک جزوه الکترونیکی همراه با فیلم دوره آموزشی سئو

برایم ایمیل شود

نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.

close-link