آموزش سئو

راهکاری برای سئو هنگام استفاده‌ی هم‌زمان از دو CMS مختلف

سئو همزمان دو سیستم مدیریت محتوای مختلف
نویسنده: احمد اردیبهشت

در حال حاضر اهمیت سئو و بهینه‌سازی سایت بر هیچ وبمستری پوشیده نیست. بسیاری از وبمسترها به دلیل نوع کسب‌وکار خود ناچار هستند به‌صورت هم‌زمان از دو CMS مختلف بر روی وب‌سایت خود استفاده کنند. در بخش پرسش و پاسخ انتهای وبینار لینک سازی که اخیراً برگزار کردیم، یکی از کاربران در خصوص وضعیت سئوی وب‌سایت در صورت استفاده از دو CMS مختلف پرسشی مطرح کردند که ممکن است برای بسیاری از کاربران نیز مبهم باشد.

به‌عنوان‌مثال، شرکت‌های ارائه‌دهندۀ خدمات میزبانی وب، از سیستم WHMCS در کنار وب‌سایت اصلی خود برای مدیریت مالی و همین‌طور تحویل آنی سرویس‌های هاستینگ استفاده می‌کنند و با توجه به استفاده از WHMCS در کنار سیستم مدیریت محتوای اصلی خود که ممکن است وردپرس، جوملا، دروپال یا هر سیستم مدیریت محتوای دیگری باشد، اغلب نگرانی‌هایی در مورد وضعیت سئوی وب‌سایتشان دارند که کاملاً به‌جا و قابل‌بحث است.

قصد دارید کدام بخش وب‌سایتتان در گوگل رتبه بگیرد؟

این سؤالی است که باید همین حالا از خودتان بپرسید. کدام صفحات وب‌سایتتان هستند که برای شما بیشترین اهمیت را دارند؟ کدام صفحاتتان اگر در گوگل رتبۀ خوبی داشته باشند سود بیشتری نصیب شما خواهد شد؟

پاسخ این سؤالات می‌تواند تا حد زیادی مسئله را حل کند؛ زیرا بهتر است با توجه به اینکه کدام صفحات وب‌سایت برایتان اهمیت بیشتری دارد، برنامۀ سئوی وب‌سایتتان را تنظیم کنید.

تولید محتوای اصلی شما بر روی کدام CMS انجام می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید، یکی از اصلی‌ترین پارامترهای سئو، تولید محتوای استاندارد است و قطعاً تمامی وب‌سایت‌هایی که به‌طورجدی بر روی سئو تمرکز دارند، تولید محتوای باکیفیت را در اولویت‌های اول خود قرار داده‌اند.

سؤالی که در اینجا باید به آن پاسخ دهید این است که تولید محتوای اصلی شما بر روی کدام CMS انجام می‌شود؟ به‌عنوان‌مثال، اگر مدیر یک شرکت هاستینگ هستید، تولید محتوا را بر روی وب‌سایت اصلی (فرض می‌کنیم وردپرس) انجام می‌دهید یا بر روی WHMCS؟ به‌احتمال بسیار زیاد، در شرکت‌های هاستینگ تولید محتوا بر روی وب‌سایت اصلی (وردپرس) انجام می‌شود؛ زیرا WHMCS برای تولید محتوا، ابزارهای خوبی در اختیار ندارد و منطقی نیست که از این سیستم برای تولید محتوا استفاده شود.

بر روی سئوی کدام سیستم کارکنم؟

سؤال اصلی این است که کار بر روی کدام CMS می‌تواند برای شما مفیدتر باشد؟

اگر به پرسش‌های بالا پاسخ داده باشید، کاملاً مشخص است که بهتر است بر روی سیستم مدیریت محتوای اصلی وب‌سایتتان کارکنید؛ زیرا ابزارها و امکانات بیشتری برای کار بر روی سئوی آن در اختیار دارید و بهتر می‌توانید بسیاری از پارامترهای مرتبط با سئو را مدیریت کنید؛ اما این نظر قطعی، مثبت و لزوماً صحیح نیست.

بسیاری از شرکت‌های میزبانی وب در حال فعالیت هستند که بر روی سئوی صفحات محصولات در WHMCS خود به‌خوبی کارکرده و صفحات محصولات را به رتبه‌های اول گوگل رسانده‌اند و اتفاقاً شرکت‌های بسیار مطرح و موفقی نیز هستند.

درنهایت چیزی که اهمیت دارد، سیاست شما درزمینۀ سئو و همین‌طور شیوۀ کار شماست.


پ.ن: مثال‌های این مقاله همگی از شرکت‌های میزبانی وب است؛ زیرا معمولاً این شرکت‌های میزبانی وب هستند که اغلب از دو سیستم مختلف در کنار یکدیگر استفاده می‌کنند و با توجه به این مورد، دغدغه‌هایی در مورد وضعیت سئوی وب‌سایتشان دارند.

مهم نیست که کسب‌وکار اینترنتی شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند. این مقاله می‌تواند به شما کمک کند تا دید بهتری نسبت به کاری که باید درزمینۀ سئو انجام دهید پیدا کنید و بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

یک قدم تا دانلود این هدایای ارزشمند فاصله دارید

یک جزوه الکترونیکی سئو همراه با فیلم دوره آموزش سئو
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.
close-link

یک قدم تا دانلود این کتاب فاصله دارید

دانلود کتاب بازاریابی با اینستاگرام
برایم ایمیل شود
نگران نباشید ما هم مثل شما از ایمیل‌های مزاحم متنفریم.
close-link

رمز عبور دسترسی به این صفحه را ندارید؟!

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید و روی دکمۀ «ارسال رمز عبور» کلیک کنید تا بلافاصله رمز عبور به آدرس ایمیل شما ارسال شود
ارسال رمز عبور
close-link